Möt Drivkraft Malmö – Partner

David
Logo

Namn: David Engler Ludviksson
Roll: VD Yogiboost Retail AB

”Yogiboost är ett företag som alltid strävar efter att skapa glädje och en rolig vardag för barn, ungdomar och vuxna. Detta gör vi genom våra glasskaféer, som är en kreativ och välkomnande miljö. En plats där människor kan umgås med vänner och familj, för att njuta av en trevlig stund tillsammans och en härlig smakupplevelse ”i en värld av goda smaker”.

Vi vet att glass i alla former är starkt förknippad med stor förväntan, glädje, njutning och inte minst belöning. Därför är Yogiboost en bra plats för våra ungdomar och vuxna att umgås på. Tillsammans ta en fika eller bara ha en glad stund tillsammans. En delad glädje är dubbel glädje.

Med detta i åtanke, så känns det helt självklart för Yogiboost att starta ett sponsor samarbete med Drivkraft Malmö, som också strävar efter att göra en bättre vardag för våra ungdomar, genom sitt mentorer- och fadderskap program. En positiv förebild kan vara avgörande, för att ge våra ungdomar bättre förutsättningar att lyckas i livet.”